نظر سنجی
عملکرد معاونت را چگونه ارزیابی می کنید؟  
  آمار سايت
مهمان : 89
امروز : 163
ديروز : 118
ماه : 0
كل : 302991
 
تاریخ : دوشنبه 16 اسفند 1395     |     کد : 660

تملک، خانه‌باغ امامی از اقدامات تاثیرگذار در تقویت فضای‌سبز مرکز شهر

تملک، خانه‌باغ امامی از اقدامات تاثیرگذار در تقویت فضای‌سبز مرکز شهر

ئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز، تملک و مرمت خانه‌باغ امامی را از اقدامات مهم و تاثیرگذار در تقویت فضای‌سبز مرکز شهر خواند.

علیرضا نوای‌باغبان در بازدید از روند احیا و بازسازی بازسازی خانه‌باغ امامی افزود:  با توجه به کمبود فضا برای ایجاد فضای سبز در بافت مرکزی شهر تبریز، احیا و بازسازی این خانه باغ قدیمی از طرف شهرداری ایده‌ ارزشمندی می باشد.

وی به ویژگی باغ های ایرانی به عنوان ساختاری ایرانی و اسلامی اشاره کرده و افزود: وجود فضاهای مشجر، آبروهای سنتی، استخر و سازه های سنگی خانه باغ امامی، ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر و آشنایی با فرهنگ دیرینه‌ سبک زندگی است.
 

عباس‌نژاد، شهردار منطقه ۳ تبریز نیز از جدیت واهتمام ویژه مجموعه شهرداری منطقه ۳ برای احیا و بازسازی خانه باغ امامی خبر داده و گفت: اقدامات عمرانی و بهسازی فضای سبز درون این باغ به سرعت انجام می گیرد.

وی، وسعت این باغ را ۱۱ هزار مترمربع ذکر کرد و افزود: بعد از احیا و بازسازی این خانه باغ قدیمی ، فرصت مناسبی به جهت تفریحی و گردشی در نقطه مرکزی تبریز، حدفاصل خیابان پاستور قطران و لاله زار به وجود خواهدآمد.

وی اتاقک های سنتی این باغ را به جهت کارهای تفریحی پتانسیل مطلوبی دانسته و گفت: درروند بازسازی این باغ به حفظ ساختار بکر و سنتی فضا توجه ویژه ای داریم و هم اکنون در حال مرمت اصطبل قدیمی به همان شکل قدیمی آن هستیم.سهیلا شیخ نجفی
نوشته شده در   دوشنبه 16 اسفند 1395  ساعت  08   توسط   سهیلا شیخ نجفی    تعداد بازدید  319
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :