نظر سنجی
عملکرد معاونت را چگونه ارزیابی می کنید؟  
تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397     |     کد : 707

مدیر کل املاک و مستغلات اعلام کرد:

راه اندازی پرتال مدیریت نوبت دهی کارشناسان رسمی دادگستری

مدیر کل املاک و مستغلات از راه اندازی پرتال مدیریت نوبت دهی کارشناسان رسمی دادگستری خبر داد.

       با تلاش و پیگیری های انجام یافته در این اداره کل، پرتال مدیریت نوبت دهی کارشناسان رسمی دادگستری در جهت ساماندهی  پرونده های ارجاعی به کارشناسان رسمی دادگستری یر روی آدرس http://amlak-karshenas.tabriz.ir راه اندازی گردید . 
      با راه اندازی این نرم افزار تمامی مناطق و سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تبریز، ملزم به ثبت پرونده های ارجاعی به کارشناسان رسمی دادگستری در این سیستم می باشند  و ارجاع پرونده  های شهرداری تبریز به کارشناسان رسمی دادگستری بدون ثبت در این سیستم تخلف محسوب می گردد.
همچنین ارجاع پرونده  بر اساس کارشناس منتخب سیستم صورت می پذیرد. کارشناس انتخابی توسط سیستم بر اساس صلاحیت مورد نیاز کارشناس کاملا به صورت تصادفی بوده و  در صورتی که سقف مبلغ حق الزحمه کارشناسیل برای یک کارشناس تکمیل شود امکان انتخاب مجدد برای کارشناس وجود نخواهد داشت.
همچنین مدیر کل املاک و مستغلات هدف از راه اندازی این سیستم را خدمت رسانی بهینه به شهروندان و جلوگیری از اتلاف زمان شفاف سازی امورات و تسهیل در فراِند های اداری در این خصوص عنوان کرد
و نیز با توجه به اینکه انتخاب کارشناس در سیستم به صورت تصادفی بوده در نتیجه این امر خود موجب کاهش تخلفات اداری و حفظ حق و حقوق شهروندان خواهد بود.
از دیگر امکانات این سیستم میتوان به اخذ گزارشات از تعداد پرونده های ارجاعی به هر کارشناس رسمی دادگستری و همچنین مجموع مبالغ حق الزحمه دریافتی هر کارشناس اشاره کرد
 


سهیلا شیخ نجفی