نظر سنجی
عملکرد معاونت را چگونه ارزیابی می کنید؟  
تاریخ : پنجشنبه 6 تير 1398     |     کد : 797

ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات املاک و مستغلات شهرداری تبریز

ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات املاک و مستغلات شهرداری کلان شهر تبریز

ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات جامع املاک و مستغلات کلانشهر شهرداری تبریز توسط اداره کل املاک و مستغلات شهرداری تبریز

ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات جامع املاک و مستغلات کلانشهر شهرداری تبریز توسط اداره کل املاک و مستغلات شهرداری تبریز
مدیر کل املاک و مستغلات شهرداری تبریز خبر داد: آمار تمامی املاک و مستغلات شهرداری کلان شهر تبریز با تلاش کارشناسان این اداره کل و کارشناسان و مدیران املاک تمامی مناطق و سازمان ها و شرکت ها تابعه و به تفکیک کاربری های اعم از ساختمان های اداری، مذهبی، فرهنگی، پارکینگ، ایستگاه های آتش نشانی و دیگر کاربری های تعریف شده جمع آوری و در سامانه یکپارچه اطلاعات ثبت شده است.
وی افزود: در راستای وظیفه قانونی و حفظ و صیانت از اموال غیرمنقول شهرداری در جهت شفاف سازی و در دسترس بودن اطلاعات املاک موجود شهرداری این اقدام توسط این اداره کل انجام گردیده است. همچنین با تهیه این آمار زمینه بهره گیری بهتر و بیشتر از اموال موجود فراهم گردیده است.
وی با اشاره به نمونه هایی از اموال شهرداری براساس سامانه ایجاد شده اعلام داشت: شهرداری تبریز با در اختیار داشتن بیش از 90 میلیون متر مربع با کاربری فضای سبز و پارک در سطح تبریز علاوه بر فضای سبز فی مابین خیابان ها و عرصه های فضای سبز ایجاد شده در محلات دارا می باشد.
وی ادامه داد: شهرداری کلان شهر تبریز هزینه های کلان در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز و پارک های موجود در راستا ایجاد آسایش و رفاه همشهریان متقبل می شود.
وی همچنین افزود: در سطح شهر تبریز نزدیک صد هزار مترمربع عرصه با کاربری پارکینگ در حال بهره برداری و ارائه خدمات به شهروندان توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک و دیگر ارگان های شهرداری می باشد و همچنین به میزان سی و هشت هزار مترمربع عرصه ایستگاه های آتش نشانی در اختیار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برای خدمت رسانی بهتر به همشهریان عزیز می باشد.
وی در ادامه بیان داشت: در سطح شهر تبریز بیش از دویست و سی هزار متر مربع با کاربری فرهنگی و بیش از دویست و نود هزار مترمربع با کاربری ورزشی در حال خدمت رسانی به شهروندان عزیز توسط شهرداری می باشد.
وی در پایان تاکید کرد: این کار ضمن شفاف سازی، موجب کاهش سو استفاده افراد حقوقی و حقیقی شده و موجب بهره گیری بهتر برای ایجاد برنامه های اجرایی در اقدامات آتی را در برخواهد داشت.


PDF چاپ چاپ